indirBak  ›  BlogNasıl Yapılır
Pil Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Pil Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Bu bölümde Mobil cihazlarınızda pil ömrünü artıran programları ekleyeceğiz.


Bu bölümde Mobil cihazlarınızda pil ömrünü artıran programları ekleyeceğiz.

Telefon pilini en çok sömüren donanım birimi LCD ekranlardır. Bu yazıda özellikle ekranın tükettiği enerjiyi optimize etmek için yapılması gerekenler üzerinde durulacaktır.

  1. Telefon konuşmaları esnasında devreye giren yakınlık sensörü sayesinde telefon ekranı otomatik olarak kapanır. Bu harika özelliği telefonunuz için varsayılan bir özelliğe dönüştürebilirsiniz. Böylelikle örneğin YouTube?dan müzik dinlerken ya da ya benzeri bir uygulamayı kullanırken telefonu uyku moduna almadan ekranı karartabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Black Screen Of Life uygulamasını yüklemek ve ön kameranın yanındaki yakınlık sensörünü kapatacak şekilde telefonu ters olarak bir yere koymak.
  2. Telefonunuzun ekran parlaklık ayarı için ?Uyarlanan parlaklık? özelliğini devre dışı bırakın. Uyarlanan parlaklık özelliği aktif olduğu sürece sürekli çalışan ışık sensörü pilinizi oldukça hızlı sömürür. Bunun yerine mümkün olduğunca kısık ve ortalama bir parlaklık düzeyi belirleyin, değişen ortam koşullarına göre parlaklık ayarına manüel olarak müdahale edin. Kısık bir ekran ışığı hem sizin hem de pilinizin sağlığı için önemlidir.
  3. Telefon duvar kağıdı için düz siyah renk bir görsel kullanın. Amoled ekranlar koyu renkleri göstermek için ışık kullanmazlar. Telefonun en çok görüntülenen ekranının koyu renk bir backround?a sahip olması pil tüketimi açısından önemli bir tasarruf sağlayacaktır.
Müzik dinlerken yada youtube gibi video sitelerinden müzik dinlerken ekranın kapanarak daha uzun süre pil ömür elde etmeniz için kullanacağınız bir uygulama.
pil-omrunu-uzatan-uygulamalar Pinterest
  Hit: 1656 Tarih: 2015-10-28 17:03:49
Ekleyen: Güvenli indir

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

Check Your English Speaking Free

konuşarak ingilizce öğrenme

Gear Race 3D

android için hızlı vites değiş

Boyama ve Öğren

android için Boyama ve Öğren uyg

Score! Hero

android için futbol oyunu

Distance Meter

android için metre uygulaması

OK

eğlenceli sosyal ağ

FIFA Soccer: FIFA World Cup

2018 dünya kupası

2ndLine

uygun ve ücretsiz arama

indirBak.net 2004-2021

"Program ve teknoloji gezginlerinin Tam uğrak yeri,program arama motoru indirBak"
indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.