indirBak  ›  BlogÜrün
Bitcoin nedir nasıl alınır

Bitcoin nedir nasıl alınır

Kripto para olan Bitcoin 2009 yılında ortaya çıktı. 22 Mayıs 2010 tarihinden sonra dikkat çekmeyi başarmıştır.


Bitcoin (sembolü: ?, kısaltma: BTC) şeklinde tanımlanan internet parasıdır. Merkezi ve sahibi yoktur. Kullanıcılara göre algoritması otomatik işler. amaç dünya üzerindeki baskın para birimlerinden diğer ülkeleri koruma. Dünya para biri olarak her ülkede kullanılmayı hedefliyor. Fiziki bir durumu olmadığından el değiştiremez.
Bitcoin
Satoshi Nakamoto para biriminin icadı olarak görülüyor.
22 Mayıs 2010 tarihinde 10.000 Bitcoin ile pizza satın alınabilinmiştir.
22 Temmuz 2013 yılında dünya dolaşımına girmiştir.
Bitcoinden sonra ortaya çıkan para birimlerine altcoin olarak isim verilir.


Bitcoin nasıl alınır: Öncelikle yerli ya da yabancı kripto para borsalarının birisine başvuru oluşturmamız gerekmektedir. Ardından kimlik doğrulama yaparak güvenli bir şekilde kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

Kripto para borsasında kayıt ve güvenlik oldukça önemli. Sanal bir para olduğu için bilgileriniz doğruluğu çok önemli.güvenlik ağına "yüz tanıma, kimlik onaylama, telefon numarası ve e-mail onaylama, tek bir kanaldan hesaba girip yapabilme" gibi güvenlik seviyesi hat safhada olan kripto para borsasında işlem yapılması önerilir.

Güvenli bir şekilde kayıt yaptıktan sonra kripto para borsasında işlem yapmaya hazır hale gelmek için, hesabınızda yer alan cüzdan kısmında almak istediğiniz Bitcoin miktarı kadar para bulundurmanız gerekir. Bitcoin hesabınıza para aktarma işlemlerini ise cüzdan ya da benzer yerlerde paranızın bulunduğu hesap bilgilerini güvenli bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır.


Bitcoin nereden alınır :Youtube üzerinden tanınmış ve bilinen yatırım uzmanlarının önerdiği web siteleri tercih edebilirsiniz.

Bitcoin al- sat nasıl yapılır:

Kripto para borsasına yeni başlayacaklara yatırım araçlarını kullandıkları takdirde az miktarda olsa komisyon aldıklarını belirtelim.

Yatırım araçlarının birçoğu yatırım yapacağınız kripto paranın yüzdesi oranında komisyon alır. Bu oran farklı yatırım araçlarına göre değişebilir. Örneğin, 100 TL'ye BTC aldığınızda yatırım aracı sizden 1 TL komisyon bedeli alacaktır. Kripto para borsasına ilk kez girenlerin yatırım yapmadan önce mutlaka yatırım araçlarının 2021 güncel komisyon oranlarını incelemelerini öneririz.

BANKADAN BITCOIN'E YATIRIM YAPILABİLİR Mİ?

Banka aracılığı ile güvenli bir şekilde işlem yaparak Bitcoin almak isteyen vatandaşların merak ettiği bankadan Bitcoin alınır mı sorusuna BDDK ile yanıt verelim. Türkiye'deki bütün bankalar BDDK bünyesinde çalıştığı için Bitcoin yatırımı için aracılık yapamazlar. Çünkü BDDK'da kripto para için herhangi bir mevduat hesap kanunu yer almamaktadır. Bu nedenden dolayı herhangi bir banka üzerinden Bitcoin al-sat işlemi şimdilik yapılamamaktadır.

ATM'DEN BITCOIN HESABINA PARA GÖNDERİLEBİLİR Mİ?

Bitcoin'e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların merak ettiği ATM'den kripto para hesabına para gönderilir mi sorusuna ise maalesef işlemin yapılmadığını belirtelim. ATM üzerinden gönderilen paranın gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmayacağı için bu işlem kabul edilmez. Banka üzerinden havale, EFT ya da Papara yöntemi ile gönderdiğiniz para ise kripto para borsasındaki hesabınıza yansır. Bu işlemi yaptıktan sonra size gönderilen güvenlik kodunu açıklama kısmına eklemek gerekli. Bu açıklama oldukça önemlidir.

BITCOIN NEDEN YÜKSELİYOR?

Bitcoin'in yükselişinin Tesla CEO?su Elon Musk?ın dile getirmesiyle birlikte arttığını düşünen yatırımcılar, Bitcoin'in Musk'ın desteğinin öncesinde de önemli ölçüde sıçradığını düşünüyor. Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin'in yükselmesinin nedenlerinden birisi de kurumsal şirketlerin yüklü miktarda Bitcoin alması ile talebin artması. Örneğin, geçtiğimiz yıl ABD merkezli bir yazılım şirketi olan MicroStrategy, tek başına 40 bin 824 Bitcoin satın alarak fiyatların artmasına etki etti.

Paypal gibi küresel ödeme devleri kripto para alım ve satım hizmetlerine başlayınca Bitcoin daha fazla vatandaş tarafından tercih edilir oldu. Dünyada yaklaşık olarak 300 milyon kullanıcısı olan Paypal'ın Bitcoin'e talebin artmasında katkısı oldukça fazla.

Bitcoin'in yükselmesinin nedenlerinden birisi de sınırlı sayıda olmasıdır. Günde sadece 900 adet üretilen Bitcoin satın alınırken daha fazla alınmıyor ve bu rakamın üstüne çıkmak neredeyse imkansız. Buna bağlı olarak arz sınırlı olunca ve talep e-artınca Bitcoin fiyatları da artıyor.
Revolut Revolut Android: finans yönetim uygulaması,Tüm finansal hayatınızı yönetmek için bir uygulama. Dakikalar içinde bir Revolut hes
FinansCepte FinansCepte iOS: güncel döviz kurları ios için,FinansCepte,Güncel serbest piyasa döviz kurları, altın fiyatları, bitcoin,
FinansCepte FinansCepte Android: güncel döviz kurları,Güncel serbest piyasa doviz kurları, altın fiyatları, bitcoin, ethereum, ripple(xrp),litecoin

Kaynak:https://finans.mynet.com/haber/detay/kripto-para/kripto-para-bitcoin-btc-bitcoin-nedir-nasil-alinir-bitcoin-e-nasil-yatirim-yapilir-nereden-alinir/414375/
bitcoin-nedir-nasil-alinir Pinterest
  Hit: 685 Tarih: 2021-02-15 18:28:16
Ekleyen: Güvenli indir

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

ZOOM Cloud Meetings

android için video konferans

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Video Watermark Remover

videolardan filigran kaldırma

PDFsam Basic

ücretsiz pdf düzenleyici

DVDVideoSoft Free Studio

Toplu Multimedya özellikleri

Google Lens

kameradaki resmi internette arama

Bring Back - Recover Deleted Photos

telefonda silinen dosyaları geri g

Hinge

android için flört uygulaması

indirBak.net 2004-2021

"Program ve teknoloji gezginlerinin Tam uğrak yeri,program arama motoru indirBak"
indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.