indirBak  ›  BlogYazılım
Android cihazlarına format atma versiyon yükseltme

Android cihazlarına format atma versiyon yükseltme

Android cihazlarınıza nasıl format atarsınız. Günümüzde bir çok cihazlar artık android işletim sistemiyle donanımlı. Peki nasıl format atılır?


Android cihazlarınıza nasıl format atarsınız. Günümüzde bir çok cihazlar artık android işletim sistemiyle donanımlı. Peki nasıl format atılır?

Windows işletim sistemi virüslendiğinde yada çöktüğünde format atıp yeniden kurabiliyoruz. Android işletim sistemi için de buna benzer bir uygulama yapabiliriz. şimdi bu adımları sizlere anlatacağım.

ilk olarak cep telefonları için,Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuza format atmak için 2 yöntem mevcuttur.

Menü-> Ayarlar -> Gizlilik -> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu birinci günkü haline getirebilirsiniz. Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda cep telefonunuza format atabilirsiniz.

Genel olarak format atmak isterseniz kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp daha sonra açma / kapama ( power ) düğmesine basıyoruz aynı zamanda ses açma tuşuna basıyoruz. Telefon açılana dek basılı tutun tuşları. Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile birlikte format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

şimdi tabletler için genel olarak nasıl format atılır onu bakalım.,

Tabletinizde herhangi bir tuş yok ise bilgisayara bağlayıp ROM yüklemesi yapmalısınız.

Şimdi konumuza geri dönelim.Tabletinizi kapatın ve şarjı tam dolu olsun. Format sırasında pili biterse formatta gerçekleşmez 

1. Tabletin ses tuşunun + kısmına sürekli basılı tutun. Android görüntüsü gelince artık format atmaya başlıyoruz demektir.

2. seçenekleri tabletin  (Ses ? ) tuşu ile seçebilirsiniz seçebilirsiniz. Ses kısma tuşuna basarak ?Wipte data/factory? yazısının üzerine geliniz ve Power tuşu ile (Açma tuşu) seçiniz. 


3. Yine bir sürü liste şeklinde yazı gelecek karşınıza yine ses kısma (Ses ? ) tuşu ile ?yes, delete??? seçeneğinin üzerine geliniz ve Power (açma tuşu) ile seçiniz. Yani Okeyleyiniz.

4. Bu işlemden sonra tabletiniz kapanıp sonra tekrar açılacaktır. Bu açılma işlemi uzun sürebilir, çünkü format atmaya başlamıştır.

VERSİYON YÜKSELTMEK İÇİN:

Güncelleme için sırasıyla şu işlemleri gerçekleştirin.

1-Ana menü butonuna basıp telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz.

2-Ayarlar menüsünde en alt satırda yer alan Telefon Hakkında menüsüne giriyoruz.

3-ilk sırada Güncelle menüsü var ve de hemen alt kısmında Yalnızca Wi-fi seçenegi mevcut. Sadece Wi-fi yi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz.

4-Telefonumuz kendi sunucusundan güncelleme olup olmadığını kontrol ediyor ve eger güncelleme var ise telefona yükleyip yazılımı güncelliyor.

Lakin eğer telefonunuz androidin son sürümünü desteklemiyorsa telefonununuzda aynen şu şekilde bir ibare yazıyor. Kullanılabilir Güncelleme yok... :P Buda demek oluyorki piyasada androidin üst versiyonları mevcut fakat telefonumuz buna uyumlu değildir :S ve üzülmekten başka elimizden bişiy gelmiyor.

android-cihazlarina-format-atma-versiyon-yukseltme Pinterest
  Hit: 3062 Tarih: 2014-12-27 18:48:32
Ekleyen: Güvenli indir

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

Kill Shot

iphone için keskin nişancı oyunu

Camera+

iphone için fotoğraf efekt

PrivateTunnel

iphone için vpn uygulaması

SurfEasy VPN

ücretsiz vpn uygulaması

Driving Zone 2 Lite

ios için yarış oyunu

Traffic Racer

ios hızlı araba sürme

Windy

ios dinlendirici müzik

Sweet Candies 2

iphone için şeker eşleştirme

indirBak.net 2004-2021

"Program ve teknoloji gezginlerinin Tam uğrak yeri,program arama motoru indirBak"
indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.