indirBak  ›  BlogNasıl Yapılır
Pil Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Pil Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Bu bölümde Mobil cihazlarınızda pil ömrünü artıran programları ekleyeceğiz.
Bu bölümde Mobil cihazlarınızda pil ömrünü artıran programları ekleyeceğiz.

Telefon pilini en çok sömüren donanım birimi LCD ekranlardır. Bu yazıda özellikle ekranın tükettiği enerjiyi optimize etmek için yapılması gerekenler üzerinde durulacaktır.

  1. Telefon konuşmaları esnasında devreye giren yakınlık sensörü sayesinde telefon ekranı otomatik olarak kapanır. Bu harika özelliği telefonunuz için varsayılan bir özelliğe dönüştürebilirsiniz. Böylelikle örneğin YouTube?dan müzik dinlerken ya da ya benzeri bir uygulamayı kullanırken telefonu uyku moduna almadan ekranı karartabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Black Screen Of Life uygulamasını yüklemek ve ön kameranın yanındaki yakınlık sensörünü kapatacak şekilde telefonu ters olarak bir yere koymak.
  2. Telefonunuzun ekran parlaklık ayarı için ?Uyarlanan parlaklık? özelliğini devre dışı bırakın. Uyarlanan parlaklık özelliği aktif olduğu sürece sürekli çalışan ışık sensörü pilinizi oldukça hızlı sömürür. Bunun yerine mümkün olduğunca kısık ve ortalama bir parlaklık düzeyi belirleyin, değişen ortam koşullarına göre parlaklık ayarına manüel olarak müdahale edin. Kısık bir ekran ışığı hem sizin hem de pilinizin sağlığı için önemlidir.
  3. Telefon duvar kağıdı için düz siyah renk bir görsel kullanın. Amoled ekranlar koyu renkleri göstermek için ışık kullanmazlar. Telefonun en çok görüntülenen ekranının koyu renk bir backround?a sahip olması pil tüketimi açısından önemli bir tasarruf sağlayacaktır.
Müzik dinlerken yada youtube gibi video sitelerinden müzik dinlerken ekranın kapanarak daha uzun süre pil ömür elde etmeniz için kullanacağınız bir uygulama.
  Hit: 1519 Tarih: 2015-10-28 17:03:49
Ekleyen: indir Bak

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

Zattoo TV

android için tv izleme

Maxthon Cloud Browser

bulut teknolojili tarayıcı ios i

Maxthon Cloud Browser

bulut teknolojili tarayıcı

Bandizip

Dosya sıkıştırma

Bandizip

Dosya sıkıştırma ios için

SHAREit

iphone için dosya paylaşımı

SHAREit

android dosya paylaşımı

Shadow Fight 3

dövüş oyunu

Linkin youtube video twitter facebook rss

indirBak.net 2004-2020

indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.
"Program ve teknoloji gezginlerinin uğrak yeri,program arama motoru indirBak"