Bing sosyal medyayı arayacak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  konsept
Bing sosyal medyayı arayacak

Bing sosyal medyayı arayacak

Microsoft un arama motoru Bing bundan böyle aramalarında Facebook ve benzeri sosyal medya platformlarının sunduğu bilgilerden de yararlanacak.

Microsoft yeni uygulama ile ilgili internette yaptığı açıklamada Bing in Facebook arkadaşlarından konuyla ilgili bilgisi olabilecek olanları önereceğini duyurdu. Yeni menünün ismi: Bunu bilebilecek arkadaşlar

Bing bu insanları seçerken de Facebook ta neleri beğendiklerine, profillerindeki bilgilere ve paylaştıkları fotoğraflara bakacak. Arama motoru, "Örnek olarak Kosta Rika da dalışa gidebileceğiniz yerleri araştırıyorsunuz diyelim. Biz sizin için orada güzel bir dalış noktası bilen bir arkadaşınızı bulabiliriz. Orada bir fotoğraf çektirmiş olması yeterli diyor.

Yeni özellik Bing arama menüsünün sağında yer alıyor. Aramada Facebook tan başka Twitter, Linkedin, Foursquare ve Google+ da Bing tarafından kullanılacak. İlk olarak ABD de kullanıma açılacak özelliğin diğer ülkelerde ne zaman başlatılacağına dair bir bilgi henüz yok.

YÜZDE 90 KARAR VERMEDEN ARKADAŞINA DANIŞIYOR
Yenilikler dahilinde Bing deki yeni bir menüde araştırılan konu ile ilgili bilgi ve öneri sunabilecek arkadaşların listesi bulunacak. Şirket böyle bir uygulama geliştirmelerinin nedeninin insanların yüzde 90 ının bir karar vermeden önce bir arkadaşa ya da uzmana danışıyor olması olduğunu söylüyor.


Anketlere göre ABD de internet aramaları pazarının %15 i Bing e ait. Bu alanda lider açık farkla Google. Google pazarın %66 sını kontrol ediyor.

B Riley & Co nun internet uzmanı Sameet Sinha Sosyal etkileşimleri internet aramalarına dahil etmek bu alanın kutsal kasesi. İnsanlar birbirlerine internet kaynaklarından daha fazla güveniyorlar dedi. Sinha Bu yeni özelliğin Bing e Google ile rekabet etme şansı vereceğini söylüyor.

HAMLE 5 YIL ÖNCEKİ ORTAKLIĞA DAYANIYOR
Bu yeni hamle Facebook ile Microsoft arasında 2007 de kurulan ortaklığa dayanıyor. Microsoft bu dönemde 240 milyon dolar ödeyerek Facebook hisselerinin %1.6 sını satın almıştı. Facebook halka açıldığında bu hisseler 1 milyar dolar değerinde olacak. Ancak bu yeni uygulama başarılı olursa Facebook kendi arama motorunu geliştirmek isteyebilir.

Dijital Pazarlama Ajansı Greenlight Facebook yarın bir arama motoru kursa pazarın %22 sini alır. Ve bu arama motorunun çok iyi olması falan da gerekmez. Facebook deneyiminin bir parçası olduğu sürece kullanılacaktır diyor.

Google da yakın bir zamana kadar gerçek zamanlı arama kullanıyordu ancak daha sonra bu bölümü kapatma kararı aldı.
KAYNAK: NTV

Tarih:2012-05-31 21:46:28  Hit:1639  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu

Block Craft 3D: Building Simulator

android için inşaat yapma oyunu

Rise of Empires: Ice and Fire

ortaçağ savaş oyunu

Hearthstone

android için kart oyunu savaşı

Halkbank Mobil

ios için halkbank uygulaması

Seven Knights

iphone için fps oyunu

DragonVillage

ejderha yönetme ios için

Gardenscapes

bahçe düzenleme oyunu ios için

Fotor Photo Editor

ios fotoğraf düzenleme