Bing sosyal medyayı arayacak - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  konsept
Bing sosyal medyayı arayacak

 Bing sosyal medyayı arayacak

Microsoft un arama motoru Bing bundan böyle aramalarında Facebook ve benzeri sosyal medya platformlarının sunduğu bilgilerden de yararlanacak.

Microsoft yeni uygulama ile ilgili internette yaptığı açıklamada Bing in Facebook arkadaşlarından konuyla ilgili bilgisi olabilecek olanları önereceğini duyurdu. Yeni menünün ismi: Bunu bilebilecek arkadaşlar

Bing bu insanları seçerken de Facebook ta neleri beğendiklerine, profillerindeki bilgilere ve paylaştıkları fotoğraflara bakacak. Arama motoru, "Örnek olarak Kosta Rika da dalışa gidebileceğiniz yerleri araştırıyorsunuz diyelim. Biz sizin için orada güzel bir dalış noktası bilen bir arkadaşınızı bulabiliriz. Orada bir fotoğraf çektirmiş olması yeterli diyor.

Yeni özellik Bing arama menüsünün sağında yer alıyor. Aramada Facebook tan başka Twitter, Linkedin, Foursquare ve Google+ da Bing tarafından kullanılacak. İlk olarak ABD de kullanıma açılacak özelliğin diğer ülkelerde ne zaman başlatılacağına dair bir bilgi henüz yok.

YÜZDE 90 KARAR VERMEDEN ARKADAŞINA DANIŞIYOR
Yenilikler dahilinde Bing deki yeni bir menüde araştırılan konu ile ilgili bilgi ve öneri sunabilecek arkadaşların listesi bulunacak. Şirket böyle bir uygulama geliştirmelerinin nedeninin insanların yüzde 90 ının bir karar vermeden önce bir arkadaşa ya da uzmana danışıyor olması olduğunu söylüyor.


Anketlere göre ABD de internet aramaları pazarının %15 i Bing e ait. Bu alanda lider açık farkla Google. Google pazarın %66 sını kontrol ediyor.

B Riley & Co nun internet uzmanı Sameet Sinha Sosyal etkileşimleri internet aramalarına dahil etmek bu alanın kutsal kasesi. İnsanlar birbirlerine internet kaynaklarından daha fazla güveniyorlar dedi. Sinha Bu yeni özelliğin Bing e Google ile rekabet etme şansı vereceğini söylüyor.

HAMLE 5 YIL ÖNCEKİ ORTAKLIĞA DAYANIYOR
Bu yeni hamle Facebook ile Microsoft arasında 2007 de kurulan ortaklığa dayanıyor. Microsoft bu dönemde 240 milyon dolar ödeyerek Facebook hisselerinin %1.6 sını satın almıştı. Facebook halka açıldığında bu hisseler 1 milyar dolar değerinde olacak. Ancak bu yeni uygulama başarılı olursa Facebook kendi arama motorunu geliştirmek isteyebilir.

Dijital Pazarlama Ajansı Greenlight Facebook yarın bir arama motoru kursa pazarın %22 sini alır. Ve bu arama motorunun çok iyi olması falan da gerekmez. Facebook deneyiminin bir parçası olduğu sürece kullanılacaktır diyor.

Google da yakın bir zamana kadar gerçek zamanlı arama kullanıyordu ancak daha sonra bu bölümü kapatma kararı aldı.
KAYNAK: NTV

Tarih:2012-05-31 21:46:28  Hit:1730  Ekleyen: indirbak

Bing sosyal medyayı arayacak Pinterest
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Dedi

sesli görüntülü haberleşme

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

EBA

android için eba uygulaması

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Kodu Game Lab

kolay oyun programlama

365Scores Canlı Skor

ios için canlı maç sonuçları

365Scores Canlı Skor

android için canlı maç sonuçlar

IDPhotoStudio

vesikalık resim yapma

Likee

ios için müzik videosu hazırlama

HiNative

dil öğrenme ios için

Ice Crush

birleştir patlat oyunu

Microsoft Launcher

android cihazınızı kişileştiri

Funimate: Video Editor

ios için video klip hazırlama