Bilgisayar kıyameti yolda - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
Bilgisayar kıyameti yolda

 Bilgisayar kıyameti yolda

Conficker solucanı Windows PC lerin yüzde 6 sını ele geçirdi ve sessizce bekliyor.

Conficker adı verilen bir bilgisayar zararlısı, son raporlara göre dünya üzerinde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların %6 sını ele geçirmiş durumda.

Bu rakamı paylaşan Panda anti-virüs yazılımı yetkilileri, bu oranın sadece kesinleşmiş olan bilgisayarlar olduğunu, farkında olmayan kullanıcılarla birlikte oranın %20, hatta %30 lara ulaşabileceğini ekliyor. Bu bilgilerden bağımsız olarak F-Secure firması geçtiğimiz hafta içerisinde resmi rakamı 8,9 milyon PC olarak duyurmuş ve artmaya devam ettiğini söylemişti.

SOLUCAN HENÜZ UYKUDA

Uzmanların hem fikir olduğu bir konu ise solucanın yazarının çok başarılı ve çok tecrübeli bir yazılımcı olduğu. Fakat güvenlik uzmanlarının asıl endişe ettikleri konu bir sonraki adım. Conficker şu anda milyonlarca PC yi ele geçirmiş durumda. Fakat solucan henüz uykuda. Uzmanlar hacker ların bu kadar çaba harcayarak oluşturdukları ve yaydıkları virüsün ne amaçla kullanılacağını merakla bekliyorlar.

UYANINCA KABUS ORTAYA ÇIKACAK

Endişeleri ise çok kısa süre içerisinde etki altındaki bu PC lerin hacker lar tarafından kullanılmaya başlanacak olması ve Conficker probleminin ikinci aşamasında ciddi bir kabusun ortaya çıkması. Yetkililer hacker ların bu kadar çabaya boşu boşuna girmeyeceğini ve orijinal hacker lar herhangi bir sebepten ötürü harekete geçmezse bile başka hacker ların, Conficker ı hack ederek bu milyonlarca PC yi bir şekilde kullanacağını belirtiliyorlar.

Milyonlarca PC nin aynı anda kullanılmasının en iyimser hali ciddi bir spam dalgası yaratılması. Fakat uzmanlar daha korkunç senaryoların da mümkün olduğunu belirtiliyorlar.

Tarih:2009-01-26 22:34:05  Hit:1377  Ekleyen: indirbak

Adı   (CiHaTKaYGiN)
Bu solucan gercekten kabus olur solucan uyku modundan cikarsa neler olacagini aklimabile getirmek istemiyorumFlatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

dcm4che

hastane cd lerini açma

TikTok

android için video klip oluşturma

23andMe

android için genetik araştırmala

Headspace

Meditasyon uygulaması android iç

Worms Zone .io - Voracious Snake

android için yılan oyunu

FaceApp

android için yüz değiştirme

KMPlayer

android medya oynatıcı

VN Video Editor

android için video editör

Tempo

android için müzik video editör