Alzheimer Hastalığına çözüm mü geliyor

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Bilim
Alzheimer Hastalığına çözüm mü geliyor

 Alzheimer Hastalığına çözüm mü geliyor

Zararlı proteinler Alzheimer gibi hastalıkların temel nedenlerinden bir tanesidir. Hafıza kaybolmasına neden olan ve toplumla sağlıklı bir ilişki kurmayı engelleyen bu hastalık, ne yazık ki henüz tamamen tedavi edilemiyor.


Ancak bilim insanları bu hastalığa sahip olanlara büyük bir umut verecek çalışmalara imza attı. İşte haberimizin detayları. Kusurlu tau proteinleri Alzheimer hastalığını en çok tetikleyen unsurlardan birisi. ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki Temple Üniversitesi Lewis Kats Tıp Fakültesi'nde araştırmacılar, yoğun çalışmalar sonucunda VPS35 molekülünün hastalık yapan proteinleri yok edebildiğini gördüler. Alzheimer hastalığı yakında tarih olabilir Dünya genelinde her yıl %3 oranında artış gösteren bu hastalık için önemli bir tedavi keşfedildi. VPS35'in tau proteinleri üzerindeki etkisini "cathepsin D" adlı protein ayrıştırması yapan enzimi kullanarak sağlayan araştırmacılar, bu sayede önemli bir buluşa imza attılar.Araştırmacılardan Profesör Domenico Pratico, "Deney yaptığımız hayvanlarda, VPS35 etkinliği düşürüldüğünde sinaptik bağlanırlıkta %40 ila 50 oranında kayıp oldu, bu da hafıza kaybı, öğrenme yetisi gibi bilişsel ve motor gerilemelere yol açıyor" diyerek detayları aktardı. Moleküler psikiyatri dergisinde yayınlanan çalışma, büyük bir ses getirdi. Muhtemelen önümüzdeki kısa süre içerisinde Alzheimer için bu tarz yöntemler daha fazla geliştirilecek. Peki sizce de hastalığın tedavisi için geliştirilen bu yöntem, kalıcı bir çözüm sağlayabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Android hastalıklar ve ilaçlar hakkında bilgi Uygulamayı yapmaktaki amacımız tıbbi alanda hastalıklar ve ilaçlar hakkında gerekli bilgilerin listelenmesidir. On binden fazla ilaç bilgisi bulunmaktadır.

Tarih:2019-07-12 13:45:21  Hit:440  Ekleyen: indirbak
EBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

HD Camera

kaliteli fotoğraf ve video çekim

My Talking Tom Friends

tom ve arkadaşları oyunu

CommView

ağ trafiğini takip programı

Karaoke

Karaoke Programı -Ücretsiz

RULES OF SURVIVAL

android için online savaş oyunu

Lingvist

android için yabancı dil öğrenm

LivU

canlı sohbet uygulaması android i

GeoZilla - Find My Family

Ailenizin GPS koordinatlarını tak