Süper Bakteri Keşfedildi

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Bilim
Süper Bakteri Keşfedildi

Süper Bakteri Keşfedildi

Her başımız ağrıdığında ilaçlara yöneliyoruz. Peki vücudumuzda bununla ilgili olarak neler değişiyor hiç düşündünüz mü?. İşte tam buna bir örnek sizlere... Sonuçları Nature Microbiology dergisinde yayınlanan bir araştırmada bilim insanları, insan derisinde yaygın görülen bir bakteri türü hakkında yeni bir keşif yaptı. Söz konusu bakterinin, bilinen tüm antibiyotiklere karşı direnç geliştirdiği tespit edildi.

Avustralya'nın Melbourne Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırmada, 'staphylococcus epidermidis' olarak adlandırılan bir bakterinin, farklı antibiyotik ilaçlarına karşı toplu direnç geliştiren çeşitleri olduğu keşfedildi.

Süper bakteri olarak da adlandırılan bu bakteri türünün, Avrupa?da ortaya çıktıktan sonra küresel olarak yayıldığı ifade edildi. Dr. Jean Lee, 2012 yılında Avustralya?da bir hastada görülen süper bakteri hakkında 6 yıldır çalışmalar yürütüyordu. Lee çalışmaları sonucunda süper bakterinin, 'rifampicin' ve 'vancomycin' türü antibiyotiklere dirençli olduğunu belirledi. Birbirinin alternatifi olan bu iki antibiyotik türüne karşı direnç geliştiren süper bakterinin, tedavi seçeneklerini yetersiz bıraktığına dikkat çekildi.

Süper bakterinin 10 ülkede 78 sağlık merkezinde görüldüğü ve hastane enfeksiyonlarına neden olduğu belirtildi. Ayrıca, antibiyotik direncinin bazı hallerde tedavi edilemez noktaya ulaştığı ifade edildi.


Araştırmacılar, aşırı ve kontrolsüz antibiyotik kullanımının bakterileri ilaçlara karşı giderek daha bağışıklı hale getirdiği uyarısında bulundu.


Cody  Cody  ios egzersiz uygulaması

PEAR  PEARiOS ios egzersiz uygulaması

Quick Fit  QuickiOS ios sağlıklı yaşam


?

Lifesum  LifesumAndroid android için beslenme ve egzersiz


Mealime  Mealime Android android için sağlıklı beslenme uygulaması

Tarih:2018-09-11 21:54:36  Hit:281  Ekleyen: indirbak

<<|  >>

 
Bu Ay indirlenler

MusikON

müzik dinleme ios için

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Çanak Okey Plus

android için okey oyunu
Yeni Programlar

Super Mario Run

android için nintendo super mario

Dedi

anlık mesajlaşma uygulaması

InstaSave

Instagramdan videolar resimler kay

Dumpster

android için silinen dosyaları ge

Hello Pal: Dünyayla Konuş

yabancı dil öğrenme uygulaması