Google, GIF Arama Motoru Tenor'u Satın Aldı!

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet
 Google, GIF Arama Motoru Tenor'u Satın Aldı!

Google, GIF Arama Motoru Tenor'u Satın Aldı!

Google, son zamanlarda yaptığı atılımlarda görüntülü arama moturunu bir hayli geliştirmişti ve bugün aldığımız habere göre ünlü GIF kütüphanesi Tenor, artık çalışmalarına Google bünyesinde devam edecek. 

Arama motoru devi Google, geçtiğimiz haftalarda Google Lens'i kullanıma sunarak kitaplığınızdaki herhangi bir fotoğrafı internet üzerinden aramanıza ve detaylarına ulaşmanıza olanak sağlamıştı. Ve bu alandaki atılımlarına devam eden kuruluş, Giphy'nin en büyük rakibi olan ve zengin kütüphane içeriğine sahip Tenor'u büyük uğraşlar sonucunda satın alarak bir sonuca ulaştı.

Söz konusu Tenor, hali hazırda Facebook ve Messenger'da GIF aramamıza olanak tanıyan ve ayda 12 milyardan fazla arama yapılan oldukça zengin animasyonlu resim yani GIF veritabanına sahip. Son 1 yılda GIF'lere olan ilginin artması ve neredeyse her platformda kullanılır hale gelmesi doğal olarak bu şirketlere artı değer katarken Google gibi arama motorlarıda kendi bünyelerine büyük ortakları dahil ederek piyasadaki pastanın büyük bir kısmından pay almaya devam ediyor.
Ve gelecek günlerde Google üzerinde yapılan GIF aramalarında donuk resimler görmek yerine tamamen hareketli resimlerle karşılaşmamızda an meselesi anladığımız kadarıyla Facebook'un GIF'lere olan ilgisini Google'da paylaşıyor gibi duruyor.

Google'ın derin içeriklere sahip Tenor'u bünyesine katmasının etkilerini daha stabil arayüz, içeriklerin duyguları daha iyi ifade edilecek şekilde listelenmesi ve GIF kullanımının arttırılması için yapılacak bir takım değişikliklerle göreceğiz. Ayrıca hali hazırda var olan tenor klavye gibi çeşitli uygulamalarında kullanımına devam edilecek bunuda belirtmek isteriz.


Android mobil web tarayıcısı Google chrome nin android versiyonu. hızlı güvenli esnek bir tarayıcı. Tablet ve android ekranlara göre kullanıcı dostu arayüzüyle

Windows XP/ Vista/ 7/ 8/ 10/ Hızlı internet Tarayıcı Hızlı , Basit ve Güvenli olma ilkesini güven bu google web tarayıcısı, hızlı bir tarayıcıdır. google gibi bir

Tarih:2018-03-28 19:01:23  Hit:750  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

DragonVillage

android için ejderha yönetme

Clash of Kings

android kale savunması

FaceApp

android için yüz değiştirme

Tales of Wind

arkadaş edin onlarla düşmanlara

MuseScore

müzik ve notasını bul çal

Tantan

android için arkadaş bulma

3D Tuning

android araç motifiye

Glovo

sipariş teslimat uygulaması